Babassu – niezwykły olej z Brazylii

Babassu-oil-1024x458

Wzmacniający Płyn Oczyszczający(Boosting Cleanser) Fleuresse zawiera m.in. wyróżniający się cudownymi właściwościami brazylijski olej babassu.

Olej babassu (Orbignya Cohune Seed Oil) pozyskiwany jest z palmy Babassu zwanej tez Babacu (Attalea speciosa) dziko rosnącej w tropikalnych lasach deszczowych Brazylii, przede wszystkim w północno-wschodnim rejonie Amazonii. Jej owoce zwane kokila zbudowane są z ponad 200 twardych orzechów, dojrzewających od sierpnia do stycznia i osiągających od 10-12 cm długości. Każdy ma od 2 do 6 nasion, z których podczas procesu tłoczenia na zimno otrzymywany jest olej babassu, oczyszczany bez użycia rozpuszczalników organicznych. Dzięki tradycyjnym metodom oczyszczania został uznany przez Ecocert za bezpieczny do stosowania w kosmetykach naturalnych.

W przemyśle kosmetycznym surowiec występuje w formie miękkiego masła, topiącego się w już temperaturze 20-30°C, a w wyższych temperaturach przechodzi w postać przezroczystego oleju. Ze względu na tę własność masła, w literaturze często nazywa się je olejkiem. Babassu zawiera ok. 70% tłuszczów i jest bogaty w jednonienasycone kwasy tłuszczowe typu oleinowy, dwunienasycony kwas (kwasy dienowe) linolowy oraz trójnienasycony kwas linolenylowy. To właśnie dzięki dużej zawartości nienasyconego kwasu monoenowego, olejek cechuje się wysoką odpornością na utlenianie, pełniąc funkcję naturalnego filtra UV w preparatach przeznaczonych do opalania. Zawiera również nasycony kwas laurynowy odpowiedzialny za działanie przeciwbakteryjne i antyseptyczne oraz kwas mirystynowy stymulujący syntezę białek.

Olej babassu jest nietoksyczny, nie powoduje podrażnień, nie uczula i najczęściej przeznaczony jest głównie do skóry wrażliwej i suchej. Ze względu nas swoje właściwości zmiękczające i przeciwzmarszczkowe olejek znalazł zastosowanie w produkcji kosmetyków anty-aging, głównie Skin Care. Obecność fitosteroli w oleju babassu stymuluje skórę do regeneracji i produkcji komórek, natomiast witamina E polepsza ukrwienie skóry.

Fleuresse to unikalne połączenie potęgi natury i najnowszymi przełomowymi odkryciami naukowymi. Polecane każdej osobie, która chce zatrzymać działanie czasu!

(informacje o oleju babassu za : http://www.pkik24.pl/kosmetologia-i-kosmetyka/cudowny-efekt-rajskiego-olejku-babassu)