Olej palmowy ma moc

wlasciwosci-oleju-palmowego

Niezliczone korzyści oleju palmowego, nie tylko zdrowotne, są znane i cenione od ponad 5000 lat, a nowe wciąż są odkrywane. Olej palmowy otrzymywany jest z nasion lub miąższu olejowca gwinejskiego, który jest obecnie jedną z najpowszechniej uprawianych roślin i drugim najczęściej produkowanym olejem na świecie.

Niektóre korzyści oleju palmowego odnoszą się także do pielęgnacji skóry i włosów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Odmładzające

Olej palmowy zawiera bardzo rzadko spotykane tokotrienole, które należą do związków witaminy E. Najczęściej spotykana forma witaminy E, tokoferol, od dłuższego czasu jest bardzo często używana, by leczyć wiele chorób skóry i stanowi składnik wielu kosmetyków typu Anti-Age. Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem pomagającym skórze zwalczać wolne rodniki, które powodują mikrourazy oraz przyczyniają się do szybkiego starzenia się skóry i powstawania zmarszczek. Stosowane miejscowo, tak jak tokoferol, zawarte w oleju palmowym tokotrienole doskonale penetrują nawet najgłębsze warstwy skóry, sprzyjając odnowie komórkowej i chroniąc ją od wewnątrz.

Oczyszczające i nawilżające

Olej palmowy można znaleźć w wielu kosmetykach, m.in. szamponach, odżywkach, mydłach, balsamach do ciała, kremach, podkładach i wielu innych produktach pielęgnacyjnych. Dodawany jest do szamponów i mydeł, ponieważ skutecznie oczyszcza włosy i skórę z tłuszczu i brudu. Zawarte w oleju palmowym związki naturalne skutecznie pomagają odbudować i regulować wydzielanie sebum, które przez większość mydeł i szamponów drogeryjnych jest zmywana za pomocą składników syntetycznych, takich jak SLS, powodując utratę właściwej wilgotności. Olej palmowy dodaje szamponom i odżywkom kondycjonującego efektu. Także jest często dodawany do kosmetyków do pielęgnacji skóry, nie tylko za swoje właściwości odmładzające, ale także dlatego że dociera do najgłębszych warstw skóry, skutecznie ją nawilżając, a także czyniąc ją miękką i elastyczną.

Zdrowe włosy

Na zdrowe i lśniące włosy najlepszym rozwiązaniem jest zdrowa, zbilansowana dieta i picie odpowiedniej ilości wody. Włosy w szczególności potrzebują witaminy A rozpuszczalnej w tłuszczach, a także witaminy E dla odżywienie korzeni i skóry głowy. Stosowanie czerwonego oleju palmowego nie tylko zapewnia bogate źródło witaminy E, ale także beta-karotenu. Przy spożywaniu, beta-karoten przekształcany jest w organizmie w cenną witaminę A.

Olej palmowy w walce z nowotworami

Lipidy, obecne w naszej skórze, mogą zostać uszkodzone lub utlenione przez narażanie na działanie ozonu, które z kolei może prowadzić do gromadzenia wolnych rodników w skórze. Według wcześniej wymienionych właściwości oleju palmowego, posiada on zdolność zwalczania wolnych rodników, ale również może w pierwszej kolejności skutecznie zapobiegać ich powstawaniu. Utlenienie lipidów spowodowane przez wolne rodniki jest główną przyczyną wielu chorób skóry, w tym raka. Według badań tokotrienole są 40-60 razy silniejsze w zapobieganiu utlenieniu lipidów od powszechnego tokoferolu.

Olej palmowy jest jednym ze składników Kremu pod oczy Fleuresse, który spodziewany jest na rynku europejskim w połowie 2017 roku).

(Wykorzystano tekst o oleju palmowym ze strony: http://www.olej.edu.pl/olej-palmowy/korzysci-stosowanie-oleju-palmowego)

Nie ma komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *