Zachowaj młodszą skórę dzięki roślinnym komórkom macierzystym

Biotecnología-agraria1-845x321

Podczas gdy niektóre aspekty starzenia się wykraczają poza naszą kontrolę, większość czynników mających wpływ na nasz wygląd może wynikać z naszych wyborów dotyczących stylu życia. W czynnikach tych zawarte są wystawienie na działanie promieni słonecznych i zanieczyszczenia środowiskowe, dieta, zmęczenie i brak ćwiczeń.

Powodem, dla którego zdrowa skóra wygląda na gładką i promienną, jest fakt, iż nowe komórki są wynoszone na powierzchnię, podczas gdy starsze komórki skóry są zrzucane. Źródłem tej regeneracji komórkowej są nasze komórki macierzyste. Kiedy jesteśmy młodzi, nasza skóra może stale odnawiać się dzięki dużej ilości komórek macierzystych, ale w miarę starzenia się zachowujemy coraz mniej komórek macierzystych, a ich zdolność do naprawy skóry maleje. Powoduje to spowolnioną wymianę komórek i niezdolność do naprawienia wszystkich szkód środowiskowych, którmy każdego dnia ulega nasza skóra. Staję się ona sucha, pomarszczona i workowata.

Na szczęście możemy wykorzystać ekstrakty z komórek macierzystych roślin, zawierających czynniki wzrostu i inne molekuły sygnalizujące, pobudzające naszą skórę do naturalnego odmładzania i naprawy. Korzystamy z tych ekstraktów, a nie z samych komórek, ponieważ jest to najczystszy, najbardziej stabilny sposób zapewnienia wysokiej jakości składnika. Ekstrakty komórek macierzystych mają potencjał do regeneracji skóry przez zwiększenie liczby, trwałości i funkcjanolności jej własnych komórek macierzystych.

Jednym z najpotężniejszych źródeł ekstraktów komórek macierzystych roślin jest szwajcarska jabłoń o nazwie Uttwiler Spätlauber, która uprawiana jest od XVIII wieku ze względu na swoją długowieczność. W kilku badaniach wykazano, że wyciągi z komórek macierzystych tych roślin stymulują proliferację ludzkich komórek macierzystych i pomagają w chronieniu ich przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wykazano również, że te ekstrakty z komórek macierzystych mogą zmniejszyć głębokość zmarszczek aż o 15% po czterech tygodniach stosowania.

Aby zoptymalizować nasze zdrowie i wygląd, musimy mieć do tego proaktywnie podejście – odżywiać ciało i skórę od wewnątrz, poprzez prawidłowe odżywianie, a także od zewnątrz, poprzez korzystanie z najlepszych produktów do pielęgnacji skóry. Stosowanie produktów, takich jak Kyäni Fleuresse, zawierających ekstrakty z roślinnych komórek macierzystych, jest uzupełnieniem zdrowego stylu życia – odpowiedniej diecie i ćwiczeniach, mającym na celu zapewnić naszej skórze najlepszą opiekę i zachować młodzieńczy wygląd w miarę starzenia się.